در حال بارگذاری ...
شنبه 4 خرداد 1398
 • تاریخچه

  تاریخچه

  تاریخچه آموزشکده فنی و حرفه ای دختران قدسیه ساری :

   دانشگاه فنی و حرفه ای در ابتدا تحت عنوان «مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم» و از زیر مجموعه‌های وزارت آموزش و پرورش بود که در سال ۱۳۹۰ با مصوبه مجلس شورای اسلامی به «دانشگاه فنی و حرفه‌ای» تغییر نام داد و با تمام اختیارات و امکانات به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیوست.

  دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشجویان خود را از بین دانش آموختگان دوره متوسطه نظام جدید هنرستان‌ها یا شاخه کاردانش یا فارغ‌التحصیلان دوره چهار ساله نظام قدیم هنرستان‌ها انتخاب می‌نماید.

  ساختمان مرکزی سازمان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در محل ، میدان ونک، خیابان برزیل شرقی، پلاک ۴ قرار دارد.

  حدود 173 آموزشکده و دانشکده فنی و حرفه‌ای در دو سطح کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در استان‌های مختلف کشور زیرمجموعه این دانشگاه است. دانشگاه فنی و حرفه ای به صورت تفکیک جنسیتی اقدام به آموزش دانشجو می کند به نحوی که برخی مراکز آن ویژه پسران و برخی نیز مختص دختران است.

  آموزشکده فنی و حرفه‌ای در استان های مختلف کشور پراکنده اند که از این تعداد 118 مرکز متعلق به پسران و 52 مرکز مربوط به دختران می باشد
  عمده فعالیت آموزشی این دانشگاه در حال حاضر در سطح کاردانی است و هدف، تربیت کاردان (تکنسین) است. البته در تعدادی از مراکز این دانشگاه، دوره‌های کارشناسی ناپیوسته و پیوسته نیز فعالند به نحوی که سطح کاردانی پیوسته با 104 رشته و کارشناسی ناپیوسته با 51 رشته، کارشناسی پیوسته 6 رشته و در قالب دو نوبت آموزشی خدمات خود را به بیش از 200 هزار دانشجو ارائه می نمایند. از آنجا که 70 درصد از آموزش های این دانشگاه کارگاهی و 30 درصد دیگر نظری می باشد (آموزش های عملی در تعداد 1300 کارگاه و آزمایشگاه انجام می گیرد)، لذا دانش آموختگان علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردارند و اکثراً در زمینه های مربوط به رشته تحصیلی خود جذب بازار کار می شوند.

  مدارک تحصیلی دانش آموختگان این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور معتبر می باشد. طول دوره تحصیل در هر یک از مقاطع (کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته) 2 سال است و دانشجویان تابع مقررات آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.
  نحوه پذیرش دانشجو
  دانشگاه فنی و حرفه ای دانشجویان خود را از بین دانش آموختگان دوره متوسطه نظام جدید هنرستان ها و متناسب با رشته تحصیلی ایشان در یکی از رشته های شاخه فنی و حرفه ای یا شاخه کاردانش و یا فارغ‌التحصیلان دوره‌ی چهار ساله نظام قدیم هنرستانها، انتخاب می‌نماید.
  انتخاب از طریق آزمون ورودی ویژه‌ای که سالیانه توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت سراسری برگزار می‌شود، صورت می گیردشرایط عمومی و اختصاصی لازم به تفصیل همه ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته درج می گردد.


  آموزشکده فنی وحرفه ای دختران  قدسیه از زیرمجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای ، در کیلومتر 5 جاده ساری به نکاء در جوار کشتزارهای سبز شالیزار و در فضای بسیار زیبا در محیط با طراوت جنگل واقع شده است .

  این آموزشکده در سال 74 با تعداد 45 نفر دانشجو در رشته گرافیک شروع به کار نموده و در آغاز از فضای استیجاری استفاده نموده است . تا اینکه با احداث ساختمان در محوطه آموزشکده مشکلات آموزشی حل گردید با توجه به روند رشد و توسعه و نیاز منطقه،  4 رشته های دیگر به رشته های آموزشکده اضافه گردید

  ( از مهر ماه 79 رشته نقاشی و بهمن 80 مربی کودک نیز به سایر رشته های این مرکز اضافه گردید)

  از سال 1390 به وزارت علوم و فناوری  پیوست.

  در حال حاضر با تعداد 2000 دانشجو ،

  200استاد و

  19   کارمند رسمی و

   31 قراردادی و

  6 هیات علمی

  در 16 رشته ی ذیل مشغول فعالیت می باشد.

   

  رشته های مقطع کاردانی:

  1. -کامپیوتر  

  2. گرافیک گرافیک  

  3.   گرافیک رایانه   

  4. نقاشی      

  5. حسابداری

  6. معماری      

  7. مربی کودک

  8. الکترونیک

   

  رشته های مقطع کارشناسی:

  1. مهندسی تکنولوژی نرم افزارکامپیوتر     

  2. علمی کاربردی  ارتباط تصویری (گرافیک – گرافیک رایانه)        

  3. هنرهای تجسمی نقاشی 

  4. علمی کاربردی حسابداری   

  5. علمی کاربردی معماری

  6. برق و الکترونیک

    

  نظرات کاربران